Zkouškový řád Aikido 4U

Posouzení technické úrovně KYU je ponecháno na vedoucích dojo nebo jejich členech s odpovídající technickou úrovní. (Doporučení A4U: posuzovatel by měl mít úroveň o 2 technické stupně vyšší, než je posuzovaný, nejlépe minimálně 1. DAN.)
Hodnocení 1. KYU by měla provádět komise, kterou vede držitel stupně 2.DAN. (Doporučení A4U: vedoucí komise by neměl být zároveň vedoucím dojo, kde uchazeč cvičí.)

Minimální časové rozestupy ani počet seminářů mezi kyu není požadován. Za každý stupeň se uděluje diplom/certifikát.

  • omote/ura: zacvičit formy omote i ura, pokud je již technika takto označena v nižším stupni, platí to i pro vyšší stupně podle zkouškového řádu
  • 2 formy: zacvičit dvě formy techniky (vstup nebo technika)
  • více forem: zacvičit více než dvě formy techniky (týká se kokyu nage)

Pro děti 6 - 16 let

Pro podporu rozvoje dětského Aikido a vzhledem k motivování dětí, předkládáme možné upravení současných tech. stupňů na tzv. Dětské tech. stupně (DTS). Tyto tech. st. by se měly týkat dětí ve věku od 6 do 15 let ve všech dětských oddílech Aikido 4U .

Je důležité, aby děti věnující se cvičení byly po dosažení určité tech. úrovně dále motivovány možností skládání zkoušek na DTS. Stávající členění žákovských tech. st. (Kyu) je tedy ještě dále rozděleno na Kyu 1.stupně a Kyu 2. stupně: například 6.kyu 1. stupně / 6. kyu 2. stupně , neděleným stupněm DTS je 2.kyu .

Podmínkou dosažení nejvyššího DTS - 2.kyu je dále ještě podmíněno věkem 16 let.

© 2023 Všechna práva vyhrazena.

合気道しんざオロモウツ

Aikido Shinza Olomouc z.s je členem Aikido 4U


Vytvořte si webové stránky zdarma!